Sammenstøt under besøk av FN-topp til Vest-Sahara

En rekke videoer fra de okkuperte områdene er de siste dagene lagt ut på Youtube. 

Publisert 20. oktober 2013

FNs spesialsutsending Christopher Ross, er nå på besøk i Vest-Sahara.

Det har de siste to dagene funnet sted demonstrasjoner i de okkuperte områdene, med påfølgende politivold. Som alltid, fortsetter marokkansk politi å kaste stein etter saharawiene. Marokko har de siste årene nektet for at FNs operasjon i Vest-Sahara skal rapportere på menneskerettighetene i territoriet. 

Unggutten under, Salama Zdaidat, er blant de som har blitt banket opp av marokkansk politi. Flere hus skal ha blitt stormet av politiet.

Nyheter

Rud Pedersen Group bør nektes tilgang til Stortinget

Så lenge PR-byrået arbeider for marokkanske næringsinteresser i okkuperte Vest-Sahara, bør selskapet nektes tilgang til de nordiske parlamentene, skriver foreninger i et brev.  

30. april 2025

Peak CSL Group fra Bergen fortsetter kontroversene

Bergensrederiet trosser på ny det saharawiske folkets rettigheter og Utenriksdepartementets råd. 

04. april 2025

Norsk rederi med ny gasstransport til okkuperte Vest-Sahara

Det norske rederiet BW Epic Kosan gjennomførte denne helgen en ny kontroversiell transport av gass inn til okkuperte Vest-Sahara.

10. mars 2025

Ungdomspartiene besøkte de saharawiske flyktningleirene

De norske ungdomsapartiene var i forrige uke på besøk i de saharawiske flyktningleirene i Algerie

08. februar 2025