Følg videostrømmen fra demonstrasjonene i Vest-Sahara

Denne artikkelen oppdateres etterhvert som det kommer inn nye videoer. Demonstrasjoner har nå pågått i fem dager.

Publisert 29. april 2013

Se flere videoer av de store demonstrasjonene fra dagene 26. april til 27. april her. 

Videoen over er fra El Aaiun 29. april. 

El Aaiun, 29. april


El Aaiun, 29. april, politiet skrur av all elektrisitet i bydelen Maatala og stormer hus:


Smara, 29. april:


Videoene under skal være fra Smara, 28. april:


Sannsynligvis El Aaiun 29. april:



Sett alle videoene av steinkastende politi? Her er de på utsiden av El Aaiun og plukker stein, sannsynligvis 29. april.


El Aaiún:


28. april:


Hus tilsynelatende pepret av stein:


 

Nyheter

Ny rapport: Sertifiserte folkerettsbrudd

Internasjonale sertifiseringsstandarder dekker over Marokkos kontroversielle handel med fiskeri- og landbruksprodukter fra okkupert Vest-Sahara, dokumenterer ny rapport.

16. desember 2025

Nå: Skip ankommer Skretting på Averøy med last fra kontroversiell leverandør

Et fartøy med fiskemel ankommer i natt Averøy utenfor Kristiansund. Transporten åpner spørsmål om et hullete sertifiseringssystem. 

15. desember 2025

Ny rapport: Marokko grønnvasker okkupasjonen av Vest-Sahara

En ny rapport beskriver de massive - og dypt problematiske - prosjektene for fornybar energi som Marokko utvikler i okkuperte Vest-Sahara.

11. desember 2025

ASC trekker seg ut av okkupert Vest-Sahara

Sertifiseringsordningen avslutter samarbeidet med Azura Group og erklærer at ingen fremtidige sertifiseringer vil bli gitt til selskaper i det okkuperte territoriet.

05. desember 2025