Se Vest-Sahara fra Google Earth
Article image
Marokko bruker verdens lengste samlebånd for å transportere fosfat fra gruvene i Boucraa ut til havnen i El Aaiun. Se hva nettsurferne har funnet på Google Earth.
Publisert 10. mai 2007


På nettstedet Google Sightseeing har nettsurfere lastet opp fenomener de har funnet på ved å studere satellitt-bildene på Google Earth. Se hva de har funnet i Vest-Sahara her. Studer Bu Craa-gruvene, mystiske tegn i sanden, og skipsvrak langs stranda.

Blant annet er det flere gode bilder av det berømte samlebåndet som Marokko bruker for å tømme Vest-Sahara for dets rike fosfatressurser:




Nyheter

Norsk rederi med ny gasstransport til okkuperte Vest-Sahara

Det norske rederiet BW Epic Kosan gjennomførte denne helgen en ny kontroversiell transport av gass inn til okkuperte Vest-Sahara.

10. mars 2025

Ungdomspartiene besøkte de saharawiske flyktningleirene

De norske ungdomsapartiene var i forrige uke på besøk i de saharawiske flyktningleirene i Algerie

08. februar 2025

Kontorene til vår danske søsterorganisasjon brannbombet

Brannstiftingen fremstår politisk motivert. Grafitti med pro-marokkansk og anti-Vest-Sahara-budskap er spraymalt på fortauet fremfor kontoret til den danske organisasjonen Global Aktion i København.

13. januar 2025

To nordmenn deporteres nå fra okkuperte Vest-Sahara

To nye nordmenn som skulle lære om Marokkos folkerettsstridige energiprosjekter i okkuperte Vest-Sahara, ble i ettermiddag anholdt av marokkansk politi og deportert fra territoriet.

04. november 2024