Senteret er i dag hjem for 153 pleietrengende, og en av de eldste sosiale institusjonene i flyktningleirene. Enkelte av pasientene har vært der i over tre tiår. Flere er skadd i krigshandlinger, eller sivile som er ofre for de mange landminene i landet. Senteret tilbyr helsetjeneste, mat, kurs samt transport for familiemedlemmer til og fra senteret. De samarbeider også med utenlandske organisasjoner for utvikling av proteser. Siden høsten 2011 har Kirkens Nødhjelp støttet senterets brukere med matrasjoner. Sertifiseringsordningen avslutter samarbeidet med Azura Group og erklærer at ingen fremtidige sertifiseringer vil bli gitt til selskaper i det okkuperte territoriet.
Den norsk-nederlandske fiskefôrprodusenten i Tyrkia viser til problematiske MarinTrust-sertifikater for å forvare innkjøp fra det okkuperte Vest-Sahara.
339 milliarder er plassert i selskaper med operasjoner i okkuperte Vest-Sahara.
31. oktober 2025 ble en ny resolusjon vedtatt i FNs Sikkerhetsråd som ber saharawiene forhandle om en løsning som innebærer at de skal inkorporeres i okkupasjonsmakten Marokko.