Visit of Sultana Khaya to Norway
Publisert 11. april 2012


12. April 2011
Meeting with the Norwegian Support Committee for Western Sahara


Media:
StudVest, 14.04.2012, Saman for menneskerettar




Click the photos for high resolution versions.

khaya1_509.jpg

khaya_senia_509.jpg

Nyheter

Ny rapport: Saharawiske studenter slått, isolert og nektet legehjelp i marokkanske fengsler

De ble slått med batonger til de nesten mistet bevisstheten og truet med voldtekt hvis de ikke tilsto. Dette forteller nylig løslatte saharawiske studenter om i en ny rapport etter et tiår i marokkanske fengsler.

07. september 2026

Familien frykter for fengslet saharawi etter flere dager uten kontakt

Familien til den saharawiske menneskerettighetsforkjemperen og politiske fangen Naâma Asfari sier de ikke har hatt kontakt med ham siden mandag. Asfari er nå inne i sin 40. dag med sultestreik, og familien frykter for hans liv og helse.

19. juli 2026

Rettssak i gang etter politisk attentat mot Støttekomiteens partner i Danmark

En rettssak har startet i København mot fire menn som er tiltalt for å ha stått bak brannbomben mot kontorene til vår danske partner Global Aktion i januar 2025.

15. juni 2026

Kommentar: Kultur er aldri nøytral på okkupert land

Produsenten bak TV-seriene Exit og Lilyhammer, Anders Tangen, sier det ikke er politikk å delta på festivaler arrangert av okkupasjonsmakter på okkupert land.

09. juni 2026