Prøv en annerledes ferie - til Vest-Sahara
Article image
Svensk organisasjon tilbyr reiseopplegg til okkuperte Vest-Sahara og flyktningleirene.
Publisert 02. november 2011


Den tolv dager lange turen tar deg først til området okkupert av Marokko, deretter til flyktningleirene og den saharawisk-kontrollerte delen av Vest-Sahara.

Opplegget koster 23.400 svenske kroner og er et samarbeid mellom organisasjonen Emmaus Stockholm og den alternative reiseoperatøren Läs och res.

Les mer her.

Nyheter

Ny rapport: Sertifiserte folkerettsbrudd

Internasjonale sertifiseringsstandarder dekker over Marokkos kontroversielle handel med fiskeri- og landbruksprodukter fra okkupert Vest-Sahara, dokumenterer ny rapport.

16. desember 2025

Nå: Skip ankommer Skretting på Averøy med last fra kontroversiell leverandør

Et fartøy med fiskemel ankommer i natt Averøy utenfor Kristiansund. Transporten åpner spørsmål om et hullete sertifiseringssystem. 

15. desember 2025

Ny rapport: Marokko grønnvasker okkupasjonen av Vest-Sahara

En ny rapport beskriver de massive - og dypt problematiske - prosjektene for fornybar energi som Marokko utvikler i okkuperte Vest-Sahara.

11. desember 2025

ASC trekker seg ut av okkupert Vest-Sahara

Sertifiseringsordningen avslutter samarbeidet med Azura Group og erklærer at ingen fremtidige sertifiseringer vil bli gitt til selskaper i det okkuperte territoriet.

05. desember 2025