Bestill dette heftet om Vest-Sahara...
Article image
Skrevet av 14 ungdoms- og studentorganisasjoner som reiste til Vest-Sahara og Marokko i løpet av 2008. Bestill det her.
Publisert 06. november 2008


Det nye heftet inneholder artikler skrevet av norske ungdommer og studenter på tur til Vest-Sahara/Marokko i løpet av 2008.

Organisasjonene bak heftet er Arbeidernes Ungdomsfylking, Counteract TV, Fremskrittspartiet Ungdom, Industri og Energis Ungdomsutvalg, Kristelig Folkepartis Ungdom, Norsk Målungdom, Norsk Studentunion, Rød Ungdom, Senterungdommen, Sosialistisk Ungdom, SAIH, Støttekomiteen for Vest-Sahara, Unge Høyre og Unge Venstre.

Heftet er støttet av Norad.

Heftet ble utgitt 6. november 2008.

Last det ned her.


Du kan også få det tilsendt gratis i posten ved å send en mail til info@vest-sahara.no

vs-hefte_nov-2008_350.jpg

Nyheter

Har MOWI og Salmar rent mel i posen?

To av Norges største oppdrettsselskaper enda ikke svart på spørsmål om bærekraft og opprinnelse av fiskefôret de bruker.

26. september 2023

Den ukjente dronekrigen

Siden november 2020 har det vært krigshandlinger mellom Marokko og Vest-Sahara. Det internasjonale samfunnet er stille. 

21. september 2023

Den demokratiske situasjonen i Vest-Sahara

Vest-Sahara regnes som et av de minst demokratisk fri landene i verden. Mens Norge scorer 100/100 i Freedom House sin evaluering av verdens land, får Vest-Sahara kun 4/100. 

11. september 2023

Ti ting du burde lese for å lære mer om Vest-Sahara

Vil du lære mer om Vest-Sahara? Vi har laget en guide med godt lesestoff om Afrikas siste koloni. 

05. september 2023