Nye arabisklærere fra Vest-Sahara til Norge
Article image

Fadala Jalil (25) og Bakina Saluh (27) har reist fra flyktningleirene i Algerie til Flekke i Sogn og Fjordane for å arbeide frivillig. De håper flere skal få øynene opp for konflikten.

Publisert 27. juli 2012

- Vi har jo våre håp og draumar om endring. Kanskje kan det kome noko som kan hjelpe ut av dette, anten det er i form av utdanning, medisinsk hjelp, eller merksemd kring vår situasjon, seier Fadala.

Les intervju av Fadala og Bakina på nettstedet Framtida.no 20. juli.

De to er på utveksling til Norge gjennom en Fredskorpsutvekskling gjennom skolen United World Colleges i Sogn og Fjordane. 

Foto: Tora Hope/Framtida.no.

Nyheter

Oljefondet massivt inne i okkuperte Vest-Sahara

339 milliarder er plassert i selskaper med operasjoner i okkuperte Vest-Sahara.

04. november 2025

Sikkerhetsrådet svikter Vest-Sahara og folkeretten

31. oktober 2025 ble en ny resolusjon vedtatt i FNs Sikkerhetsråd som ber saharawiene forhandle om en løsning som innebærer at de skal inkorporeres i okkupasjonsmakten Marokko.

03. november 2025

Saharawiene demonstrerer mot Trump-forslag

USA foreslår i et møte i FNs Sikkerhetsråd på torsdag at okkuperte Vest-Sahara skal innlemmes i Marokko.

28. oktober 2025

Dette har vi fått til!

Vi er en liten forening, men har fått store gjennomslag. 

27. oktober 2025