Solidaritetsmaraton for Vest-Sahara
Article image
Søndag 1. mars 2009 er det tid for det årlige solidaritetshalvmaratonet for Vest-Sahara i Fjaler, Sogn og Fjordane.
Publisert 31. januar 2009


Start: På Guddal-vegen, 7 km øst for krysset der Guddal-vegen møter riksveg 57 fra Dale til Rysjedalsvika.
Mål: Red Cross Nordic UWC, Flekke
Lengde: 21,097 km.

Påmelding: Alle som ønsker å delta, bør sende e-post (på engelsk) til Kip Sumner (5773-7026, wk81ksum@staff.rcnuwc.no), særlig de som ønsker å bli transportert med buss fra mål til start.

Det vil ikke være noen startkontingent, men frivillige bidrag kan bli gitt til fondene som støtter flyktningleirene i Vest-Algerie.

Se mer om løpet her.
Nyheter

Peak CSL Group fra Bergen fortsetter kontroversene

Bergensrederiet trosser på ny det saharawiske folkets rettigheter og Utenriksdepartementets råd. 

04. april 2025

Norsk rederi med ny gasstransport til okkuperte Vest-Sahara

Det norske rederiet BW Epic Kosan gjennomførte denne helgen en ny kontroversiell transport av gass inn til okkuperte Vest-Sahara.

10. mars 2025

Ungdomspartiene besøkte de saharawiske flyktningleirene

De norske ungdomsapartiene var i forrige uke på besøk i de saharawiske flyktningleirene i Algerie

08. februar 2025

Kontorene til vår danske søsterorganisasjon brannbombet

Brannstiftingen fremstår politisk motivert. Grafitti med pro-marokkansk og anti-Vest-Sahara-budskap er spraymalt på fortauet fremfor kontoret til den danske organisasjonen Global Aktion i København.

13. januar 2025