Bestill dette heftet om Vest-Sahara...
Article image
Skrevet av 14 ungdoms- og studentorganisasjoner som reiste til Vest-Sahara og Marokko i løpet av 2008. Bestill det her.
Publisert 06. november 2008


Det nye heftet inneholder artikler skrevet av norske ungdommer og studenter på tur til Vest-Sahara/Marokko i løpet av 2008.

Organisasjonene bak heftet er Arbeidernes Ungdomsfylking, Counteract TV, Fremskrittspartiet Ungdom, Industri og Energis Ungdomsutvalg, Kristelig Folkepartis Ungdom, Norsk Målungdom, Norsk Studentunion, Rød Ungdom, Senterungdommen, Sosialistisk Ungdom, SAIH, Støttekomiteen for Vest-Sahara, Unge Høyre og Unge Venstre.

Heftet er støttet av Norad.

Heftet ble utgitt 6. november 2008.

Last det ned her.


Du kan også få det tilsendt gratis i posten ved å send en mail til info@vest-sahara.no

vs-hefte_nov-2008_350.jpg

Nyheter

Kommentar: Kultur er aldri nøytral på okkupert land

Produsenten bak TV-seriene Exit og Lilyhammer, Anders Tangen, sier det ikke er politikk å delta på festivaler arrangert av okkupasjonsmakter på okkupert land.

09. juni 2026

Filmfestival sensurerer saharawiske røster

Den marokkanske filmfestivalen Dakhla International Film Festival sletter i et rasende tempo kritiske kommentarer fra sine sosiale medier.

08. juni 2026

Her hylles filmprodusent Anders Tangen på propagandafestival i okkuperte Vest-Sahara

Filmprodusent Tangen sto på scenen i okkuperte Vest-Sahara i går, med bilde av den marokkanske kongen, omkranset av marokkanske flagg. “Vi fordømmer Tangens støtte til okkupasjonen av Vest-Sahara”, sier Støttekomiteen for Vest-Sahara. 

07. juni 2026

Saharawiske filmskapere slakter Anders Tangen-deltakelse i Vest-Sahara

Saharawiske filmskapere fordømmer Marokkos filmfestival i okkuperte Vest-Sahara, og ber internasjonale deltakere stoppe sin støtte til det marokkanske propagandamaskineriet. 

06. juni 2026