Sjekk bildene av de nye veggene rundt universitetsområdet. Studentene frykter de ikke lenger kan arrangere demonstrasjoner.
“Barrikadene rundt universitetet er kraftigere enn noen gang,” sier en student til Støttekomiteen for Vest-Sahara.
Studentene oppdaget de nye forsterkningene ved innregistreringen på universitetet i oktober. Bildet over ble tatt for en uke siden.
"Veggene som omkranser universitetet er blitt forlenget, og oversiden av veggene er dekket av knuste glassplinter og jernstenger, for å forhindre at studentene kan slippe ut."

Ved tidligere politiangrep har studentene greid å unnslippe politiet ved å hoppe over gjerdet. Dette er nå blitt umulig eller svært vanskelig.
I tillegg har en av portene blitt erstattet av en vegg,. Det betyr at det nå bare er en eneste port for å komme inn og ut av fakultetet, og porten er overvåket av politiet. Studentene er bekymret for hvordan det skal la seg gjøre å organisere demonstrasjoner etter dette, sier den saharawiske studenten.
I mai måned ble flere dusin saharawiske studenter slått og anholdt av politiet i Marrakech. Det var under et slikt angrep at en kvinnelig saharawisk student fikk sitt øye ødelagt av en politikølle.
Den marokkanske filmfestivalen Dakhla International Film Festival sletter i et rasende tempo kritiske kommentarer fra sine sosiale medier.
Filmprodusent Tangen sto på scenen i okkuperte Vest-Sahara i går, med bilde av den marokkanske kongen, omkranset av marokkanske flagg. “Vi fordømmer Tangens støtte til okkupasjonen av Vest-Sahara”, sier Støttekomiteen for Vest-Sahara.
Saharawiske filmskapere fordømmer Marokkos filmfestival i okkuperte Vest-Sahara, og ber internasjonale deltakere stoppe sin støtte til det marokkanske propagandamaskineriet.