El Ouali overflyttet -men til feil fengsel

Natt til fredag ble El Ouali flyttet til et nytt fengsel -men han får fortsatt ikke studere.

Publisert 22. september 2007

Torsdag kveld fikk El Ouali vite av fengselsadministrasjonen i El Aaiun at han skulle få overflyttes, slik han krever. 

Men overraskelsen var stor da han ankom sitt nye fengsel i Marokko. Han kom ikke til Ait Melloul der han kan få studere. Istedet fikk han vite at han var havnet i et lokalt fengsel i Taroudant. Der er det like umulig å studere som i El Aaiun.

El Oualis familie ble først varslet om overflyttingen etter at den hadde skjedd. 

Signer appell til støtte for El Ouali her. 
 

Nyheter

Familien frykter for fengslet saharawi etter flere dager uten kontakt

Familien til den saharawiske menneskerettighetsforkjemperen og politiske fangen Naâma Asfari sier de ikke har hatt kontakt med ham siden mandag. Asfari er nå inne i sin 40. dag med sultestreik, og familien frykter for hans liv og helse.

19. juli 2026

Rettssak i gang etter politisk attentat mot Støttekomiteens partner i Danmark

En rettssak har startet i København mot fire menn som er tiltalt for å ha stått bak brannbomben mot kontorene til vår danske partner Global Aktion i januar 2025.

15. juni 2026

Kommentar: Kultur er aldri nøytral på okkupert land

Produsenten bak TV-seriene Exit og Lilyhammer, Anders Tangen, sier det ikke er politikk å delta på festivaler arrangert av okkupasjonsmakter på okkupert land.

09. juni 2026

Filmfestival sensurerer saharawiske røster

Den marokkanske filmfestivalen Dakhla International Film Festival sletter i et rasende tempo kritiske kommentarer fra sine sosiale medier.

08. juni 2026